"Әуезов әлемі" атты көрме » КГУ «Школа-гимназия №5»УO г.Алматы

"Әуезов әлемі" атты көрме

"№5 мектеп-гимназия" кітапханашылары 10 сынып оқушыларымен бірге кемеңгер жазушы, ғұлама ғалым, абайтану ғылымының асқан білгірі Мұрат Мұхтарұлы Әуеззовтің 80 жылдық мерейтойына, "Абай жолы"  роман - эпопеясының алғашқы кітабының жарық көргеніне 80 жыл толғанына орай дөңгелек үстел өткізді және "Әуезов әлемі" атты көрме ұйымдастырды.
Мақсаты: Балаларға жазушы XIX ғасырда ғұмыр кешкен данышпан ақын Абай Құнанбайұлының өмір жолын, бастан кешкен қилы тағдырын әнгімелеу арқылы қазақтың сан ғасырлық салты мен мыңжылдықтарды артқа қалдырған мәдениетін, бай әрі көркем тілін, қазақ даласының көз тартар келбетті табиғат көріністерін паш ету.
В "школе-гимназии №5" библиотекари с учениками 10-х классов провели круглый стол приуроченный к 80-летию выдающего казахского писателя, драматурга, ученного, доктора филологических наук, профессора Мухтара Омархановича Ауэзова и первой книге роман - эпопея "Путь Абая".
Цель: Показать детям вековые традиции и культуру казахского народа, богатый и художественный язык, живописные природные пейзажи казахской степи, рассказав историю жизненного пути писателя и поэта XIX века Абая Кунанбаева.