"#5 мектеп-гимназия" КММ кітапханасында 7 мамыр Отан қорғаушылар күні мен 9 мамыр Жеңіс күніне "Ер елінің қорғаны!" "Ұрпаққа ұран болған ұлы Жеңіс!" мерекелеріне орай 8 сыныптармен дөңгелек үстел өткізілді. » КГУ «Школа-гимназия №5»УO г.Алматы
» » "#5 мектеп-гимназия" КММ кітапханасында 7 мамыр Отан қорғаушылар күні мен 9 мамыр Жеңіс күніне "Ер елінің қорғаны!" "Ұрпаққа ұран болған ұлы Жеңіс!" мерекелеріне орай 8 сыныптармен дөңгелек үстел өткізілді.

"#5 мектеп-гимназия" КММ кітапханасында 7 мамыр Отан қорғаушылар күні мен 9 мамыр Жеңіс күніне  "Ер елінің қорғаны!" "Ұрпаққа ұран болған ұлы Жеңіс!"     мерекелеріне орай  8 сыныптармен дөңгелек үстел өткізілді.
Отан қорғаушы күні - Қазақстан Республикасында 7 мамырда атап өтілетін мемлекеттік мереке.
9 мамыр-Жеңіс күні бүкіл дүниежүзі бойынша үлкен мейрам. Бұл мереке-жанқияр ерліктің, еңселі елдіктің рухы өрлеп, Жеңіс жалауы желбіреген күн. Әсіресе, бұл мерекені екінші дүниежүзілік соғыстың бар ауыртпалығын өз мойынымен көтеріп, Отан үшін от кешіп, соғыстың қанға бөккен даласында қайсарлықпен шайқасқан, Жеңістің туын желбіреткен, Ұлы Отан соғысының ардагерлері үшін ерекше мейрам. Ұлы отан соғысына қатысқан: Бауыржан Момышұлы, Мәншүк Мәметова, Әлия Молдағұлова, Мәлік Ғабдуллин, Талғат Бигелдинов сияқты өз жерлестеріміз де бар. Ол кісілерге құрметпен  бас иеміз.
Дөңгелек үстел мақсаты: "Ешкім де, ештеңе де ұмытылмайды" деген қағиданы ұстана отырып, жас ұрпақты тарихымызды тереңнен тануға баулу. Оқушылардың Отан тарихына деген сүйіспеншіліктерін арттыру, жеңіс салтанатын көре алмай кеткен боздақтардың ерлік істеріне тағзым етуге, өз халқымыздың тарихын құрметтей білуге, дүние жүзіндегі басқа ұлт өкілдерінің достығын нығайтуға  тәрбиелеу.
В библиотеке КГУ "Школа-гимназия #5" в честь праздника  7 мая День защитника Отечества и 9 мая День Победы был проведен круглый стол с учениками 8-х класов и была организованна выставка " Ер елінің қорғаны!" и "Ұрпаққа ұран болған ұлы Жеңіс!"
День защитника Отечества государственный праздник, отмечаемый в Республике Казахстан 7 мая.
9 мая - День Победы - большой праздник во всем мире. Этот праздник - день когда поднимается дух самоотверженного подвига  благородного народа, развивается флаг Победы. Тем более, что этот праздник берет на себя всю тяжесть Второй мировой войны. Особый праздник для ветеранов Великой Отечественной войны, под знаменем Победы.  В Великой Отечественной войне приняли участие такие земляки, как Бауыржан Момышулы, Маншук Маметова, Алия Молдагулова, Малик Габдуллин, Талгат Бигельдинов и другие. Мы с уважением склоняемся к этим людям.
Цель круглого стола: привить молодому поколению глубокое признание нашей истории, придерживаясь принципа "Никто и ничто не забыто". Воспитывать у учащихся любовь к истории Отечества, приклонение перед героическими делами героев не видевших торжества победы, уважение к истории своего народа, укрепление дружбы представителе других национальностей по всему миру.